C. IR. COV. D400 FS850X850 CO600 H100 RECLOCK
Code RECLOCK600
Code RECLOCK600
Reference 26562
Unit pieces
Product model Lid cast iron
Availablility
Availablility
  • Farciennes
  • Herstal
  • Farciennes
  • Herstal
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Lid cast iron
Width (mm) 850mm
Length (mm) 850mm
Load class D400
Shape Square
Raw material Cast iron
Certificate norm EN 124-2
Weight (kg) 64,6kg
Height (mm) 100mm
Cover weight (kg) 30,9kg
Clear opening diameter Ø (mm) 600mm
Product type Lid cast iron
Width (mm) 850mm
Length (mm) 850mm
Load class D400
Shape Square
Raw material Cast iron
Certificate norm EN 124-2
Weight (kg) 64,6kg
Height (mm) 100mm
Cover weight (kg) 30,9kg