FACAFIX XL FACADE SCREW + PLUG 7.0X225/10X80 50PCS/BOX
Code BFXL22580
Code BFXL22580
Brand Borgh
Reference 65936
Unit box
Product model Spacer screws
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Spacer screws
Length (mm) 225mm
Plug length (mm) 80mm
Plug diameter (mm) 10mm
Raw material Polyamide, Galvanized steel
Diameter Ø (mm) 7mm
Product type Spacer screws
Length (mm) 225mm
Plug length (mm) 80mm
Plug diameter (mm) 10mm
Diameter Ø (mm) 7mm