GEOSONDE VARIO DOUBLE 32X2.5/2.75MM 100M RC
Code GEROVD32100
Code GEROVD32100
Brand Hakagerodur
Reference 28983
Unit pieces
Product model Double geosonde
Availablility
Availablility
Documents
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Double geosonde
Diameter Ø (mm) 32mm
Length (m) 100m
Wall thickness (mm) 2,5mm
Colour Black
Raw material HDPE PE100 RC
Pressure (bar) PN16
Density (g/cm³) 0.95–0.97
Shore hardness 63
Tempature resistance (°C) - 20°C + 40°C
Lambda value (W/mK) 0,4W/mK
Product type Double geosonde
Diameter Ø (mm) 32mm
Length (m) 100m
Wall thickness (mm) 2,5mm
Colour Black
Raw material HDPE PE100 RC
Pressure (bar) PN16
Density (g/cm³) 0.95–0.97
Shore hardness 63
Lambda value (W/mK) 0,4W/mK