GRES T-PIPE BENOR DN300/150MM L=2.00M CL 240 H
Code GRESRTB3015H
Code GRESRTB3015H
Brand Euro Sweillem
Reference 33314
Unit pieces
Product model T-pipe clay
Availablility
Availablility
  • Geel
Documents
  • Geel
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
  • Aartselaar
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type T-pipe clay
Diameter Ø (mm) 300mm
Diameter Ø 2 (mm) 150mm
Degrees (°) 90°
Ring stiffness KL240
Raw material GRES
Colour Brown
Certificate BENOR
Certificate norm EN 295-1
Pipe wall Solid wall
Length (mm) 2000mm
Connection Double socket
Joint KL
Product type T-pipe clay
Diameter Ø (mm) 300mm
Diameter Ø 2 (mm) 150mm
Degrees (°) 90°
Ring stiffness KL240
Raw material GRES
Colour Brown
Certificate BENOR
Certificate norm EN 295-1
Pipe wall Solid wall
Length (mm) 2000mm