INSULATED COUPLER PE100 SDR11 PN16 D140/D200
Code CFITM140200
Code CFITM140200
Brand Georg Fischer
Reference 64375
Unit pieces
Product model Electrofusion socket PE pressure insulated
  • Hamme
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Electrofusion socket PE pressure insulated
Diameter Ø (mm) 140mm
Outer diameter conduit (mm) 200mm
SDR value SDR11
DN (mm) 125mm
Insulation material GF HE foam
Collection COOL-FIT
Diameter Ø (mm) 140mm
SDR value SDR11
DN (mm) 125mm