ISOVER ISOCONFORT35 240MM 2.0X1.2M (2.40M²/ROLL)
Code ICONF35240
Code ICONF35240
Brand Isover
Reference 17872
Unit
Product model Insulation roll
Collection Isoconfort 35
Availablility
Availablility
  • Oostakker
Description
Full description
  • Oostakker
Full description
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
  • Aartselaar
Product information
(Well informed)
Description
(In detail)
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Insulation roll
Collection Isoconfort 35
Thickness (mm) 240mm
Raw material Glass wool
R value (m²K/W) 6,85m2K/W
Lambda value (W/mK) 0,035W/mK
Euro fire class A2 s1 d0
Application Thermal insulation
Function Thermal insulation
Edge finish Straight edge
Finish Glass fleece
Width (mm) 1200mm
Length (mm) 2000mm
Product type Insulation roll
Collection Isoconfort 35
Thickness (mm) 240mm
Raw material Glass wool
R value (m²K/W) 6,85m2K/W
Lambda value (W/mK) 0,035W/mK
Euro fire class A2 s1 d0
Application Thermal insulation
Function Thermal insulation
Edge finish Straight edge
Finish Glass fleece
Width (mm) 1200mm
Length (mm) 2000mm