MULTINUPI REDUCER COUPLING 20X2-16X2MM
Code MNREDK202162
Code MNREDK202162
Brand Multinupi
Reference 28614
Unit pieces
Product model Reducer Coupling Compression Fitting
Availablility
Availablility
  • Hamme
  • Hamme
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Reducer Coupling Compression Fitting
Diameter Ø (mm) 20mm
Diameter Ø 2 (mm) 16mm
Wall thickness (mm) 2mm
Raw material Brass, PPSU
Diameter Ø (mm) 20mm
Diameter Ø 2 (mm) 16mm
Wall thickness (mm) 2mm