RECYFIX150 PRO SANDTRAP + FIBRETEC B125
| Code | RC.47153 |
| Code | RC.47153 |
| Brand | Hauraton |
| Reference | 18338 |
| Unit | pieces |
| Product model | Drainage channel sedimentation pit |
| Collection | Recyfix Pro |
| Availablility |
Availablility |
| Documents |
- ✓ 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)| Collection | Recyfix Pro |
| Product type | Drainage channel sedimentation pit |
| Nominal width (mm) | 150mm |
| Height (mm) | 518mm |
| Width (mm) | 212mm |
| Raw material | Polyamide, PP |
| Length (mm) | 500mm |
| Weight (kg) | 17,977kg |
| Load class | B125 |
| Collection | Recyfix Pro |
| Nominal width (mm) | 150mm |
| Height (mm) | 518mm |
| Width (mm) | 212mm |
| Length (mm) | 500mm |