RIBW500/GFK600 EASY CLIP DN160 1G16L58 DRILL 200
Code PPRIBEC5016
Code PPRIBEC5016
Reference 18477
Unit pieces
Product model Easy Clip PP Ribwall
Availablility
Availablility
  • Farciennes
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herstal
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
Documents
  • Farciennes
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herstal
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Easy Clip PP Ribwall
Ø 1 (DN) 500
Diameter Ø 2 (mm) 160mm
Pipe wall Ribbed
Raw material PVC
Colour Black
Drill diameter (mm) 200mm
Diameter Ø (mm) 600mm
Ø 1 (DN) 500
Diameter Ø 2 (mm) 160mm
Pipe wall Ribbed
Raw material PVC
Colour Black
Drill diameter (mm) 200mm
Diameter Ø (mm) 600mm