STORA-BASE100+DI GRATE C250 1M H200 Ø110
Code SBA100G200100
Code SBA100G200100
Brand Stora-Drain
Reference 45058
Unit pieces
Product model Drainage channel
Collection Stora Base
Availablility
Availablility
  • Aartselaar
  • Geel
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Zedelgem
Description
Full description
Documents
  • Aartselaar
  • Geel
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Zedelgem
Full description
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
Product information
(Well informed)
Description
(In detail)
The drainage channels are supplied without built-in slope.
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Base
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Wave grate
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 200mm
Load class C250
Raw material Polyester concrete
Outlet (Ø) 110
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Wave grate
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 200mm