STORA-BASE300+DI GRATE C250 1M H295 Ø200
Code SBA300G295100
Code SBA300G295100
Brand Stora-Drain
Reference 45069
Unit pieces
Product model Drainage channel
Collection Stora Base
  • Oostakker
Description
Full description
Documents
  • Oostakker
Full description
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
Product information
(Well informed)
Description
(In detail)
The drainage channels are supplied without built-in slope.
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Base
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 300mm
Grating motif Wave grate
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 295mm
Load class C250
Raw material Polyester concrete
Outlet (Ø) 200
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 300mm
Grating motif Wave grate
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 295mm