STORA-SELF100 SLOT GRATE A15 GALV FIX 100CM 10MM
Code SB100RAV100S
Code SB100RAV100S
Brand Stora-Drain
Reference 12695
Unit pieces
Product model Slot grate galvanized
Collection Stora Self
Availablility
Availablility
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Self
Product type Slot grate galvanized
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Slotted grate
Length (mm) 1000mm
Load class A15
Raw material Galvanized steel
Weight (kg) 1,6kg
Slot width (mm) 10mm
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Slotted grate
Length (mm) 1000mm
Load class A15
Raw material Galvanized steel
Weight (kg) 1,6kg
Slot width (mm) 10mm