STORA-SUPER100 + DI ZIGZAG GRATE D400/F900 H185 50CM
Code SF100D185050
Code SF100D185050
Brand Stora-Drain
Reference 12811
Unit pieces
Product model Drainage channel
Collection Stora Super
Availablility
Availablility
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
Description
Full description
Documents
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
Full description
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Product information
(Well informed)
Description
(In detail)
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Super
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Zigzag grate
Length (mm) 500mm
Height (mm) 185mm
Load class D400
Raw material Polyester concrete
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Zigzag grate
Length (mm) 500mm
Height (mm) 185mm