ERMATIC FILL. LID B125 CO1540X1000 FS1650X1200 H80
Code ERMATICFLUVIUS
Code ERMATICFLUVIUS
Reference 64256
Unit pieces
Product model Concrete inspection chamber cover
Availablility
Availablility
  • Zedelgem
  • Zedelgem
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Concrete inspection chamber cover
Width (mm) 1200mm
Length (mm) 1720mm
Height (mm) 75mm
Raw material Cast iron
Weight (kg) 357kg
Clear opening width (mm) 1000mm
Clear opening length (mm) 1540mm
Load class B125
Width (mm) 1200mm
Length (mm) 1720mm
Height (mm) 75mm
Raw material Cast iron
Weight (kg) 357kg