FACAFIX 60 FACADE SCREW+PLUG 6.5X300/8X60
| Code | BF60300 |
| Code | BF60300 |
| Brand | Borgh |
| Reference | 13400 |
| Unit | pieces |
| Product model | Spacer screws |
| Availablility |
Availablility
Hasselt
Tielt
- ✓ 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)| Product type | Spacer screws |
| Length (mm) | 300mm |
| Plug length (mm) | 60mm |
| Plug diameter (mm) | 8mm |
| Raw material | Polyamide, Galvanized steel |
| Diameter Ø (mm) | 6,5mm |
| Product type | Spacer screws |
| Length (mm) | 300mm |
| Plug length (mm) | 60mm |
| Plug diameter (mm) | 8mm |
| Diameter Ø (mm) | 6,5mm |