FACAFIX 80 FACADE SCREW+PLUG 6.5X345/8X80
Code BF80345
Code BF80345
Brand Borgh
Reference 17494
Unit pieces
Product model Spacer screws
Availablility
Availablility
  • Tielt
  • Tielt
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Spacer screws
Length (mm) 345mm
Plug length (mm) 80mm
Plug diameter (mm) 8mm
Raw material Polyamide, Galvanized steel
Diameter Ø (mm) 6,5mm
Product type Spacer screws
Length (mm) 345mm
Plug length (mm) 80mm
Plug diameter (mm) 8mm
Diameter Ø (mm) 6,5mm