INSULATED PIPE PE100 SDR11 PN16 D140X5000
Code CFITBUIS140
Code CFITBUIS140
Brand Georg Fischer
Reference 64374
Unit meter
Product model Pipe PE pressure insulated
  • Hamme
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Pipe PE pressure insulated
Pipe diameter (mm) 140mm
Outer diameter conduit (mm) 200mm
Length (m) 5m
SDR value SDR11
DN (mm) 125mm
Insulation material GF HE foam
Collection COOL-FIT
Pipe diameter (mm) 140mm
Length (m) 5m
SDR value SDR11
DN (mm) 125mm