RC PLUSX300 SANDTRAP + DI GRATE DN200 D400 0.5M
| Code | RC.32334 |
| Code | RC.32334 |
| Brand | Hauraton |
| Reference | 27420 |
| Unit | pieces |
| Product model | Drainage channel sand trap |
| Collection | Recyfix Plus X |
| Availablility |
Availablility
Herstal
Zedelgem
- ✓ 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)| Collection | Recyfix Plus X |
| Product type | Drainage channel sand trap |
| Nominal width (mm) | 300mm |
| Height (mm) | 848mm |
| Width (mm) | 349mm |
| Raw material | Cast iron, PP |
| Length (mm) | 500mm |
| Weight (kg) | 50,839kg |
| Load class | D400 |
| Nominal width (mm) | 300mm |
| Height (mm) | 848mm |
| Width (mm) | 349mm |
| Length (mm) | 500mm |