RECYFIX PRO/NC100 ENDPLATE+OUTLET 01
Code PRO100EA
Code PRO100EA
Brand Hauraton
Reference 16569
Unit pieces
Product model Drainage channel end piece
Collection Recyfix Pro
Availablility
Availablility
  • Farciennes
  • Hasselt
  • Herstal
  • Hoogstraten
  • Oostakker
Documents
  • Farciennes
  • Hasselt
  • Herstal
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Recyfix Pro
Product type Drainage channel end piece
Nominal width (mm) 100mm
Height (mm) 201mm
Width (mm) 160mm
Raw material PP
Weight (kg) 0,083kg
Colour Black
Nominal width (mm) 100mm
Height (mm) 201mm
Width (mm) 160mm