STORA-BASE200 SANDTRAP 0.5M H650 Ø110-200 C250
Code SBA200ZG
Code SBA200ZG
Brand Stora-Drain
Reference 45073
Unit pieces
Product model Drainage channel sand trap
Collection Stora Base
Availablility
Availablility
  • Aartselaar
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
  • Aartselaar
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Base
Product type Drainage channel sand trap
Internal width (mm) 200mm
Height (mm) 650mm
Raw material Polyester concrete
Length (mm) 500mm
Weight (kg) 55,7kg
Grating motif Wave grate
Load class C250
Outlet (Ø) 110/200
Internal width (mm) 200mm
Height (mm) 650mm
Length (mm) 500mm