STORA-SELF100 H75 CHANNEL NO GRATE 100CM
Code SB100075ZR
Code SB100075ZR
Brand Stora-Drain
Reference 12721
Unit pieces
Product model Drainage channel
Collection Stora Self
Availablility
Availablility
  • Tielt
  • Zedelgem
Description
Full description
Documents
  • Tielt
  • Zedelgem
Full description
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Oostakker
  • Geel
  • Hamme
  • Herent
  • Oostakker
Product information
(Well informed)
Description
(In detail)
Pros and cons
(According to our consultants)
  • The pressed design of the slot grating ensures impeccable quality.
  • Thanks to the FIX locking system, it is easy to install and can be easily removed for cleaning.
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Self
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 80mm
Load class B125
Raw material Polyester concrete
Weight (kg) 7,3kg
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 80mm