STORA-SELF100 SAND TRAP NO GRATE H250 Ø110
Code SB100ZZR
Code SB100ZZR
Brand Stora-Drain
Reference 12699
Unit pieces
Product model Drainage channel sand trap
Collection Stora Self
Availablility
Availablility
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
Documents
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Self
Product type Drainage channel sand trap
Internal width (mm) 100mm
Height (mm) 250mm
Raw material Polyester concrete
Length (mm) 500mm
Weight (kg) 12kg
Grating motif Slot grate
Load class A15
Outlet (Ø) 110
Internal width (mm) 100mm
Height (mm) 250mm
Length (mm) 500mm