STORA-SUPER150/200/300 SEDIMENT PIT H350
Code SFPUTB350
Code SFPUTB350
Brand Stora-Drain
Reference 12802
Unit pieces
Product model Drainage channel sedimentation pit
Collection Stora Super
Availablility
Availablility
  • Geel
  • Hamme
  • Oostakker
  • Zedelgem
Documents
  • Geel
  • Hamme
  • Oostakker
  • Zedelgem
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Super
Product type Drainage channel sedimentation pit
Height (mm) 350mm
Width (mm) 300mm
Raw material Polyester concrete
Length (mm) 500mm
Weight (kg) 26,2kg
Outlet (Ø) 160/200 - 225/250
Height (mm) 350mm
Width (mm) 300mm
Length (mm) 500mm