STORA-SUPER300 + DI SLOT GRATE D400 H345 100CM
Code SF300D365100
Code SF300D365100
Brand Stora-Drain
Reference 12828
Unit pieces
Product model Drainage channel
Collection Stora Super
  • Oostakker
Description
Full description
Documents
  • Oostakker
Full description
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Product information
(Well informed)
Description
(In detail)
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Super
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 300mm
Grating motif Zigzag grate
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 365mm
Load class D400
Raw material Polyester concrete
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 300mm
Grating motif Zigzag grate
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 365mm