ISOVER ISOCONFORT35 180MM 2.3X1.2M (2.76M²/ROL)
Code ICONF35180
Code ICONF35180
Brand Isover
Reference 9053
Unit
Product model Insulation roll
Collection Isoconfort 35
Availablility
  • Oostakker
Become a professional online customer Offline Product
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
Availablility
  • Aartselaar
  • Oostakker
Technical specifications
(Everything you should know)
Product type Insulation roll
Collection Isoconfort 35
Thickness (mm) 180mm
Raw material Glass wool
R value (m²K/W) 5,1m2K/W
Lambda value (W/mK) 0,035W/mK
Euro fire class A2 s1 d0
Application Thermal insulation
Function Thermal insulation
Edge finish Straight edge
Finish Glass fleece
Product type Insulation roll
Collection Isoconfort 35
Thickness (mm) 180mm
Raw material Glass wool
R value (m²K/W) 5,1m2K/W
Lambda value (W/mK) 0,035W/mK