STORA-SELF100 H60 CHANNEL NO GRATE 100CM
Code SB100060ZR
Code SB100060ZR
Brand Stora-Drain
Reference 12718
Unit pieces
Product model Drainage channel
Collection Stora Self
Availablility
Availablility
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
Description
Full description
Documents
  • Aartselaar
  • Geel
  • Hamme
  • Hasselt
  • Herent
  • Hoogstraten
  • Oostakker
  • Tielt
  • Zedelgem
Full description
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Accessories
(Selected for you)
  • Farciennes
Product information
(Well informed)
Description
(In detail)
Pros and cons
(According to our consultants)
  • The pressed design of the slot grating ensures impeccable quality.
  • Thanks to the FIX locking system, it is easy to install and can be easily removed for cleaning.
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Self
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 60mm
Load class B125
Raw material Polyester concrete
Weight (kg) 5,5kg
Product type Drainage channel
Internal width (mm) 100mm
Length (mm) 1000mm
Height (mm) 60mm