STORA-SELF100 SLOT GRATE A15 GALVA FIX 1M SL6
Code SB100RAV100S6
Code SB100RAV100S6
Brand Stora-Drain
Reference 21455
Unit pieces
Product model Slot grate galvanized
Collection Stora Self
Availablility
Availablility
  • Geel
  • Hamme
  • Geel
  • Hamme
  • 1% additional online order discount on top of your net prices
Technical specifications
(Everything you should know)
Collection Stora Self
Product type Slot grate galvanized
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Slotted grate
Length (mm) 1000mm
Load class A15
Raw material Galvanized steel
Weight (kg) 1,5kg
Slot width (mm) 6mm
Internal width (mm) 100mm
Grating motif Slotted grate
Length (mm) 1000mm
Load class A15
Raw material Galvanized steel
Weight (kg) 1,5kg
Slot width (mm) 6mm